salon fryzjerski poznań
Uroda

Na czym polega botoks na włosy – zdrowe podejście

Każdy salon fryzjerski poza tradycyjnym strzyżeniem czy koloryzacją oferuje nam również szereg innych zabiegów z których panie korzystają coraz częściej a wszystko po to aby poprawić stan i kondycję swoich włosów. Do najpopularniejszych zabiegów które oferuje nam każdy salon fryzjerski należy głównie keratynowe prostowanie włosów, nanoplastia włosów oraz botoks na włosy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Na czym polega botoks na włosy

W ostatnich latach bardzo popularnym zabiegiem stosowanym w salonach fryzjerskich jest   botoks na włosy należy do prostych, ale przy tym również skutecznych zabiegów. Mimo wszystko jednak w dalszym ciągu wiele pań nie wie na czym polega ten zabieg i czy w ogóle ma coś wspólnego z toksyną botulinową, stosowana przez salony kosmetyczne. Jak się okazuje jednak nazwa jest dość myląca ponieważ jedyne co łączy ze sobą te dwa zabiegi to efekt końcowy obu zabiegów.

Głównym zadaniem botoksu na włosy jest ich odżywienie oraz odbudowa zniszczonych pasm, a przy okazji również ich zabezpieczenie przed kolejnymi uszkodzeniami. W efekcie po zabiegu uzyskamy lśniące, zdrowo wyglądające włosy, pełne blasku, a przy tym również wyprostowane. Włosy będą łatwiejsze w rozczesywaniu ich ułożenie nie będzie sprawiało większego problemu. Cały zabieg botoksu na włosy który przeprowadza dobry fryzjer (sprawdź tutaj) jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu w strukturę włosa różnych substancji odżywczych, takich jak aminokwasy, keratyna, kolagen, kwas hialuronowy, olejki, witaminy a także ceramidy.

Botoks na włosy krok po kroku

Zabieg botoksu na włosy przeprowadzany przez salon fryzjerski składa się z kilku etapów . Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów specjalistycznym szamponem, który rozchyli łuski włosa i usunie zanieczyszczenia. Po wysuszeniu włosów można przystąpić do aplikacji botoksu, ważne jest aby wszystkie pasma zostały dokładnie pokryte botoksem.  Po  20 minutach należy dokładnie spłukać zaaplikowany produkt. Ostatnim etapem zabiegu jest dokładne wysuszenie i wyprostowanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *