usg kolana warszawa
Zdrowie

Co można wykryć podczas USG kolana?

Schorzenia układu ruchu dotykają wiele osób, to także w jego obrębie najczęściej diagnozowane są wady rozwojowe u niemowląt. Dolegliwości stawu kolanowego mogą mieć przebieg ostry lub przewlekły. Pierwszym objawem, który powinien wzbudzić naszą czujność, jest ból kolana. Żeby wykryć wszelkie nieprawidłowości, najczęściej wykonuje się USG kolana. Warszawa jest miejscem, gdzie precyzyjne badanie obrazowe możemy wykonać w wielu miejscach. Co zatem można wykryć podczas badania USG kolana?

USG kolana — na czym polega badanie?

To metoda diagnostyczna zaliczana do technik obrazowych, w której wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o konkretnej częstotliwości. Podczas badania aplikuje się specjalny żel na konkretny obszar, co ułatwia poruszanie głowicą aparatu USG. Lekarz obserwuje w czasie rzeczywistym badany obszar i może określić, z jakim rodzajem zmian w obrębie kolana mamy do czynienia. W czasie USG kolana możliwe jest także przeprowadzenie badania w ruchu, co pozwala wykryć wiele procesów chorobowych.

USG kolana Warszawa — jakie problemy diagnozuje?

Badanie ultrasonograficzne wykonuje się zarówno u osób, które doznały urazu, jak i u ludzi, którym towarzyszą dolegliwości bólowe. Niektóre zmiany są widoczne gołym okiem — nie da się bowiem nie zauważyć obrzęku, zaczerwienienia czy problemów z poruszaniem stawem. Inne z kolei wymagają głębszej diagnostyki i w tym celu wykonuje się badanie ultrasonograficzne. Co więcej, USG kolana pozwala na wykrycie wysięku w stawie oraz pokazuje czy konieczna jest np. operacja łąkotki. Precyzyjne obrazowanie pozwala na wykrycie uszkodzeń w obrębie mięśni, rzepki, ścięgien, chrząstki czy więzadeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *